BG otrzymuje nagrodę prezydencką 2023 za osiągnięcia na rynku eksportowym

BG otrzymuje nagrodę prezydencką 2023 za osiągnięcia na rynku eksportowym

BG Products, Inc. z dumą informuje, że Sekretarz Handlu USA Gina Raimondo wręczyła 6 czerwca 2023 r. Prezydenckie Nagrody „E” (The President’sEAward)  firmom i organizacjom, które w ciągu ostatnich czterech lat wniosły znaczący wkład w rozwój amerykańskiej działalności na rynkach międzynarodowych.

„Dzisiejsi laureaci odnieśli ogromny sukces na rynkach międzynarodowych i wygenerowali znaczny wzrost gospodarczy w kraju, który przynosi korzyści amerykańskim pracownikom, rodzinom i lokalnym gospodarkom” – powiedziała sekretarz Raimondo. „Cieszę się, że mogę uznać te firmy za najlepsze przykłady globalnej wiodącej roli amerykańskiego sektora prywatnego.

Tegoroczni wyróżnieni za najlepsze wyniki w zakresie eksportu to producenci i dystrybutorzy produktów i usług, od artykułów spożywczych i produktów opieki zdrowotnej po ciężki sprzęt i nowoczesne technologie, a także podmioty, które pomagają małym i średnim firmom rozwijać się na rynkach globalnych.

Nagroda President’sEAward została utworzona w 1961 r. na mocy rozporządzenia wykonawczego Prezydenta. Jest to najwyższe wyróżnienie, jakie może otrzymać amerykański podmiot za znaczący wkład w rozwój amerykańskiego eksportu.

BG Products, Inc. to jedna z zaledwie 11 firm, które otrzymały nagrodę, za stały wzrost sprzedaży eksportowej w okresie czterech lat.

„Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem tej prestiżowej nagrody, która docenia wysiłki globalnej sieci naszych dystrybutorów w promowaniu naszych produktów oraz najwyższej jakości usług ” – powiedział dr Aidan O. Dunleavy,Sr. VP and Managing Director, International Trade Operations. „Będziemy nadal udzielać najlepsze w branży wsparcie dla naszych dystrybutorów i ich klientów, z myślą o zapewnieniu innowacyjności, zadowolenia klientów i odpowiedzialnego działania na rzecz środowiska”.